Články

Select...
OstatníPrávo ITJUDr. Michal Faltus13.01.2021

Autonomní vozidla a legislativa – spousta otázek, (zatím) málo odpovědí

Legislativa i aplikační praxe týkající se autonomních vozidel budou čelit hned několika významným otázkám, neboť rozvoj automatizace nejen v oblasti automobilového průmyslu jde nepochybně dopředu.
Právo ITMgr. et Mgr. Petr Mališ27.11.2020

E-mailový a telefonický marketing, „oprávněný zájem“ a komerční databáze kontaktů – díl II.

Zatímco povinnosti týkající se ochrany osobních údajů se k e-mailovému marketingu budou vztahovat pouze tehdy, pokud lze dané e-mailové adresy nebo údaje obsažené v rozesílaných e-mailech považovat za osobní údaje, povinnosti dle antispamového zákona dopadají na jakákoliv e-mailová (a obecně elektronická) obchodní sdělení bez ohledu na to, jakou mají použité e-mailové adresy povahu.
Právo ITJUDr. Eva Fialová, LL.M., Ph.D.25.11.2020

Umělá inteligence a informování spotřebitele

Umělá inteligence[1] se již vyskytuje v řadě produktů. Jedná se virtuální asistenty, chatboty nebo systémy pro hodnocení stávajících či potenciálních klientů. V budoucnosti se dočkáme autonomních vozidel, asistentů v domácnosti a dalších výrobků, které se budou chovat autonomně, bez lidského zásahu.
Právo ITMgr. et Mgr. Petr Mališ24.11.2020

E-mailový a telefonický marketing, „oprávněný zájem“ a komerční databáze kontaktů – díl I.

Byť je Nařízení o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (tzv. „Nařízení GDPR“) účinné už více než dva roky, a český tzv. „antispamový zákon“ (tedy zákon č. 480/2004 Sb. o některých službách informační společnosti, dále jen „ZSIS“) ještě mnohem déle, stále se setkáváme s tím, že subjekty mající zájem rozesílat e-mailová obchodní sdělení vůbec neznají podmínky, za kterých tak lze činit.
OstatníPrávo ITdoc. JUDr. Radim Polčák, Ph.D.Mgr. Ing. František KaslMgr. Václav Stupka, Ph.D.JUDr. Pavel Loutocký, Ph.D., BA (Hons)JUDr. MgA. Jakub Míšek, Ph.D.20.11.2020

Virtualizace právních vztahů a nové regulatorní metody v pozitivním právu

Rostoucí význam informačních technologií se mimo jiné projevuje i potřebou průběžně upravovat dílčí charakteristiky mechanismu právní regulace. Cílem takových úprav je zajištění stabilní efektivity práva. V tomto textu je proveden rozbor dvou relativně nových regulatorních metod, které se postupně prosazují v právu informačních technologií.
Občanské právoPrávo ITJUDr. Ondřej Drachovský19.11.2020

Závěti 4.0 aneb mohu stvořit platnou závěť za pomoci tabletu či mobilního telefonu?

V posledních letech jsme svědky nebývalého technologického rozpuku. Tomuto rozpuku však coby právníci nemůžeme toliko přihlížet, ale měli bychom na něj rovněž adekvátně reagovat. To platí i pro nás, tj. pro právníky specializující se na dědické právo, které je obvykle považováno za spíše strnulejší oblast právního řádu.
  • •••
Přihlásit se
Zapomenuté heslo
Jěště nemáte svůj účet?
Založte si účet a získejte spoustu výhod
Elektronický časopis
Mám zájem o elektronický časopis
Mediální partneři
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři