Ostatní

Výběr nejrůznějších článků o právu a legislativě, které jsou svým zaměřením mimo ostatní kategorie, jako je Občanské, Trestní nebo Pracovní právo.

Matky na jiném než dětském hřišti?
sportovec sportovní právo

Matky na jiném než dětském hřišti?

Profesionální ženský sport nabírá v posledních letech na větší a větší popularitě a logicky si tak získává více pozornosti a prostoru. S rostoucím zájmem ale přibývají také doprovodné otázky, jako je mateřská dovolená profesionálních sportovkyň, velké rozdíly v odměňování mezi muži a ženami v rámci stejného sportu nebo například problematika sexuálního obtěžování, která bohužel není ve světě sportu novinkou.

Generální advokát se ve věci kontroverzní Evropské super ligy zastal organizací FIFA a UEFA
Sportovní kluby, sportovní právo

Generální advokát se ve věci kontroverzní Evropské super ligy zastal organizací FIFA a UEFA

Je to téměř dva roky, kdy celým fotbalovým světem otřáslo oznámení 12 velkých evropských fotbalových klubů o záměru založit tzv. Evropskou super ligu (ESL). Dle prvotního (a v podstatě téměř jediného) vyjádření svých zakladatelů měla ESL existovat a fungovat nezávisle na tradičních fotbalových federacích v režimu polootevřené soutěže, v rámci které by působilo 12 – 15 stálých klubů a pět dalších týmů, jež by se kvalifikovaly na základě svých výsledků z předchozí sezóny.

Kolektiv autorů