Články

Select...
OstatníJan Čermák15.01.2021

Novinky v oblasti silného ověření uživatele

Jaký je dopad tzv. silného ověření uživatele v oblasti platebních služeb, které má za cíl zajistit vyšší bezpečnost internetových platebních transakcí, do smluvní dokumentace?
OstatníObčanské právoJUDr. Ondřej Drachovský14.01.2021

Rozjímání nad nejbizarnějšími závěťmi všech dob - část I.

Málokterý dokument má takovou moc jako závěť. Je to právě ona, která dokáže způsobit, že „lidi, kteří jsou za normálních okolností dokonale přímí a sympatičtí, se zkroutí jako vývrtka a propadnou chamtivosti při pouhých slovech "zůstavuji či odkazuji“.[1]
OstatníPrávo ITJUDr. Michal Faltus13.01.2021

Autonomní vozidla a legislativa – spousta otázek, (zatím) málo odpovědí

Legislativa i aplikační praxe týkající se autonomních vozidel budou čelit hned několika významným otázkám, neboť rozvoj automatizace nejen v oblasti automobilového průmyslu jde nepochybně dopředu.
OstatníMartin Taimr08.01.2021

Techno je hudba, potvrdil soud v Německu

Akce hudebních žánrů jako techno nebo house jsou rovny koncertům klasické hudby či popu. Jako takové mohou rovněž požívat nižší sazbu zdanění DPH, rozhodl Spolkový finanční soud v Mnichově.
OstatníJUDr. Ondřej Drachovský30.12.2020

Rozhovor: Štěpán Janků - O právnících coby nejlépe placených spisovatelích (III. část)

Holič má břitvu, fotbalista kopačky, hasič hadici… Co je nástrojem právníka? Ano, je to jazyk, jímž by každý úspěšný právník měl umět vládnout. Zároveň lze říci, že většina výstupů právníkovy práce má písemnou podobu, proto se v následujícím rozhovoru o právním psaní zaměřujeme na otázky, které jsou navýsost praktické.
OstatníJUDr. Ondřej Drachovský23.12.2020

Rozhovor: Štěpán Janků - O právnících coby nejlépe placených spisovatelích (II. část)

Rybář má prut, myslivec flintu, traktorista traktor… Co je nástrojem právníka? Ano, je to jazyk, jímž by každý úspěšný právník měl umět vládnout. Zároveň lze říci, že většina výstupů právníkovy práce má písemnou podobu, proto se v následujícím rozhovoru zaměříme na otázky navýsost praktické. V čem právníci při používání svého nástroje nejčastěji chybují?
  • •••
Přihlásit se
Zapomenuté heslo
Jěště nemáte svůj účet?
Založte si účet a získejte spoustu výhod
Elektronický časopis
Mám zájem o elektronický časopis
Mediální partneři
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři