Obchodní právo

Aktuální články zaměřené na obchodní právo, majetkoprávní postavení podnikatelů a související legislativu. Přinášejí přehled o otázkách obchodního práva od renomovaných odborníků.

Energetický trh z pohledu hospodářské soutěže, veřejných zakázek a veřejné podpory
Elektřina, energie, vyúčtování

Energetický trh z pohledu hospodářské soutěže, veřejných zakázek a veřejné podpory

Již více než rok prožívá oblast elektroenergetiky a plynárenství v Česku i Evropské unii (dále též „EU“) dynamické období, ve kterém dochází k růstu velkoobchodních i maloobchodních cen elektřiny a plynu a současně k značné volatilitě jejich burzovních cen. Většina odběratelů, zejména z řad domácností a průmyslu, již pocítila narůst cen za dodávky elektřiny a plynu.

Spotové ceny energií: Ví spotřebitel, co to znamená? A měl by mu to dodavatel vysvětlit?
Ceny energií

Spotové ceny energií: Ví spotřebitel, co to znamená? A měl by mu to dodavatel vysvětlit?

Produkty za spotové ceny, na nichž mohli spotřebitelé v minulosti de facto jen vydělat, se už v průběhu roku 2021 staly pro většinu spotřebitelů nevýhodné. Přesto od nabízení spotových produktů dodavatelé neustoupili, ba naopak. Co by měli dodavatelé při nabízení spotových produktů spotřebitelům sdělit? A co dodavatelům hrozí, pokud tak neučiní?

Čelíte drahým energiím kvůli ukončení činnosti dodavatele? Uplatněte nárok na náhradu škody

Čelíte drahým energiím kvůli ukončení činnosti dodavatele? Uplatněte nárok na náhradu škody

V obtížné situaci se ocitli zákazníci, kteří počítali se sjednanou fixní cenou energií, ale jejich dodavatel nepředvídaně ukončil svou činnost, stejně jako v minulém roce Bohemia Energy. Pokud je to i váš případ, můžete se domoci náhrady škody.

Vincenc Bouček