Pracovní právo

Téma pracovního práva pokrývá všechny aspekty právních vztahů souvisejících s výkonem práce. Články přinášejí přehled o otázkách pracovního práva zpracovaný renomovanými odborníky na danou problematiku.

Reflexe vývoje a událostí poslední doby v pracovněprávní regulaci a praxi aneb novinky v pracovním právu z trochu jiného pohledu
Marie Janšová, kongres Právní prostor

Reflexe vývoje a událostí poslední doby v pracovněprávní regulaci a praxi aneb novinky v pracovním právu z trochu jiného pohledu

Zamyšlení nad tím, jak ovlivní nejen pracovní právo, ale i pracovně-právní trh události poslední doby, jak se projevují, co nám přinesly, co nám ještě přinesou, jak na ně můžeme v legislativě, ale i v praxi dále reagovat.

Pracovní poměr na dobu určitou aneb přípustná rizika agenturního zaměstnávání
Zaměstnanec, práce, dokumenty

Pracovní poměr na dobu určitou aneb přípustná rizika agenturního zaměstnávání

Tento rok to bude již osmnáct let od doby, kdy v České republice bylo plně legalizováno agenturní zaměstnávání, které bývá považováno za tzv. atypické či prekérní zaměstnání, neboť oproti standardnímu pracovnímu poměru je méně stabilní, ale za to více flexibilní.

Aktuální trestněprávní a pracovněprávní otázky nelegálního zaměstnávání cizinců - část III.
náhrada škody trestní řízení stát

Aktuální trestněprávní a pracovněprávní otázky nelegálního zaměstnávání cizinců - část III.

Zaměstnávání cizinců se v posledních letech stalo pro mnoho zaměstnavatelů nutností. S narůstajícím počtem zahraničních pracovníků, spojeným s mnohdy složitou právní úpravou, nicméně roste i riziko výkonu nelegální práce.