stavební zákon

Chybí stavební materiál a ceny nejde kvůli válce předvídat. Jak využít klauzuli o vyšší moci?
Stavební materiál

Chybí stavební materiál a ceny nejde kvůli válce předvídat. Jak využít klauzuli o vyšší moci?

Válka na Ukrajině citelně dopadá také na české stavebnictví. Silné otřesy na stavebním trhu vyvolávají velké cenové výkyvy materiálu i jeho vážný nedostatek. To může následně ohrozit nejen dokončení rozestavěných projektů, ale také jejich cenu, která se může prudce zvyšovat spolu s prodlužováním samotné stavby.

O počtu stavebních úřadů rozhodne vláda, novela navrhuje dvě varianty
Stavební materiál

O počtu stavebních úřadů rozhodne vláda, novela navrhuje dvě varianty

Dvě varianty stanovení počtu stavebních úřadů v obcích navrhuje ve věcné novele stavebního zákona ministerstvo pro místní rozvoj (MMR). Z předloženého návrhu pro vládu vyplývá, že podle první varianty bude zachováno buď 375, nebo 389 stavebních úřadů, a ve druhé na základě prováděcího právního předpisu všechny stávající (694) s možností počet snížit. Konečnou variantu vybere vláda, která ještě nemá stanoveno, kdy se bude novelou stavebního zákona zabývat. Sněmovna by mohla novelu schvalovat na podzim.

ČTK
Právo v Plzni

Právo v Plzni

Na přelomu května a června se v Plzni konal již 3. ročník konference Právo v Plzni, na kterém se setkali právníci nejen z Plzně. Témata byla pestrá, od stavebního práva či veřejných zakázek až po aktuální otázky české justice.

Zastupitelstvo Libereckého kraje žádá vládu o zachování všech stavebních úřadů
Pardubický kraj navrhne novelizaci stavebního zákona

Zastupitelstvo Libereckého kraje žádá vládu o zachování všech stavebních úřadů

Liberec 26. dubna (ČTK) - Zastupitelstvo Libereckého kraje žádá vládu o zachování všech 615 stavebních úřadů v zemi. Nejprve by se měla provést digitalizace stavebního řízení, a teprve pak by se mělo diskutovat o rušení úřadů, řekl na jednání zastupitelstva krajský radní pro rozvoj Jiří Ulvr (Starostové pro Liberecký kraj).

ČTK