Přispěvky autora

ČTKČeská tisková kancelář
AktualityČTK19.01.2021

NS zrušil zprošťující rozsudek v kauze e-shopu se semeny konopí

Brno 18. ledna (ČTK) - Nejvyšší soud (NS) zrušil osvobozující rozsudek nad dvěma společníky e-shopu se semínky konopí, konopnou kosmetikou a potravinami. Vyhověl tak dovolání nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana proti rozsudku, podle kterého se neprokázalo, že by se obchod orientoval na konzumenty marihuany pro její psychoaktivní účinky.
AktualityČTK18.01.2021

Soud pozastavil žalobu ČR na EK kvůli dotaci Agrofertu

Praha 17. ledna (ČTK) - Unijní soud přerušil projednávání žaloby České republiky na Evropskou komisi podané kvůli zablokované dotaci pro společnost Agrofert. Chce počkat na konečné rozhodnutí komise o dotaci. Uvedl to dnes server iROZHLAS.cz. Žaloba se týká částky 30.000 eur (přibližně 800.000 Kč), které Brusel prozatím odmítl zaplatit kvůli možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO).
AktualityČTK14.01.2021

ÚS vyhlásí nález, který může ovlivnit náhrady za nevydané pozemky

Brno 14. ledna (ČTK) - Ústavní soud (ÚS) chystá na středu příštího týdne vyhlášení nálezu, který může ovlivnit vyplácení finančních náhrad restituentům za nevydané pozemky. Nejvyšší soud navrhl zrušit část zákona o úpravě vlastnických vztahů k půdě a jinému zemědělskému majetku, která při výpočtu náhrady odkazuje na ceny z počátku 90. let a vyhlášku ze stejného období. Termín vyhlášení nálezu oznámil soudce zpravodaj Radovan Suchánek na webu soudu.
  • •••
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři