Vláda schválila omezení pro malé stavby obnovitelných zdrojů na šesti místech
Praha 20. listopadu (ČTK) - Na šesti místech Česka nebudou platit volnější pravidla pro stavby malých obnovitelných zdrojů energie s výkonem do 50 kilowattů (kW).
Praha 20. listopadu (ČTK) - Na šesti místech Česka nebudou platit volnější pravidla pro stavby malých obnovitelných zdrojů energie s výkonem do 50 kilowattů (kW).
Česká republika stojí před klíčovou výzvou transformace energetiky směrem k obnovitelným zdrojům, ve které sehraje významnou roli mimo jiné i propojování větších výrobců energie z obnovitelných zdrojů s těmi, kteří by zelenou energii rádi odebírali, typicky výrobními nebo jinými většími firmami.
Spolu s prudkým nárůstem zájmu o výrobu solární energie se stala tématem i agrovoltaika, tedy kombinace využití zemědělské půdy pro výrobu elektřiny. Její využití v Česku přinesla novela zákona o ochraně zemědělského půdního fondu, která je účinná od 1. 7. 2024.
Slyšeli jste o nové možnosti sdílení elektřiny, ale nevíte, jak ho reálně využít pro vaši firmu? Článek kanceláře Frank Bold Advokáti vysvětluje základní přínosy a fungování sdílení pro větší odběratele a výrobce elektřiny.
Od 1. ledna 2025 se v České republice zavádí digitální vystavování plných mocí. Díky novému Registru zastupování budete moci jednoduše a rychle vystavit plnou moc elektronicky, což usnadní jednání s úřady a zefektivní správní procesy. Tento krok představuje další důležitý milník v oblasti digitalizace státní správy.
Brno 26. srpna (ČTK) - Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání podmínečně potrestaného Pavla Grisníka, jenž se v době, kdy působil jako vedoucí stavebního úřadu v Aši na Chebsku, dopustil zneužití pravomoci. Později řadu let pracoval jako vedoucí plzeňského magistrátního odboru investic.
Mgr. Vlastimil Diviš vedoucí odboru Právní služby ve společnosti ČEPS, a.s. a odborník na právo nemovitostí a stavební a energetické právo zodpověděl 5 otázek.
Prvním čtením v Poslanecké sněmovně prošla minulý měsíc novela energetického zákona známá jako Lex OZE 3.
Praha 18. března (ČTK) - Desítky miliard korun z prodeje emisních povolenek (EU ETS) by podle ekologických organizací měly nově směřovat na investice do dekarbonizace.
Zásadní proměnu stavební legislativy přináší v letošním roce nový stavební zákon. Pro veškerou výstavbu vstoupí v účinnost 1. července 2024. Největší, tzv. vyhrazené stavby, již od 1. ledna 2024 povoluje nově zřízený Dopravní a energetický stavební úřad (DESÚ).