ostatní

„Tlačítková novela“ spotřebitelského práva - přehledný check-list nových povinností e-shopistů
Elektronické obchodování, změna DPH

„Tlačítková novela“ spotřebitelského práva - přehledný check-list nových povinností e-shopistů

Aktuální novela občanského zákoníku a zákona o ochraně spotřebitele přináší zásadní změny v právu ochrany spotřebitele a dotkne se mimo jiné provozování e-shopů. Novela již byla schválena oběma komorami Parlamentu a čeká již jen na podpis prezidenta.

Rozhovor: Andrea Dvořáková - O marketingu a HR v advokátní kanceláři

Rozhovor: Andrea Dvořáková - O marketingu a HR v advokátní kanceláři

Andrea Dvořáková se věnuje marketingu v advokacii a v současné době působí na pozici Office & Marketing Managera v advokátní kanceláři Aegis Law. V následujícím rozhovoru se s námi podělila mimo jiné o to, jaké to je dělat marketing v takovém oboru, jako je právo. Přestože se s Andreou řadu let známe, nahlédnout pod pokličku její práce z trochu jiné perspektivy bylo příjemnou zkušeností.

Technologické novinky a právo
Digitální a virtuální měny

Technologické novinky a právo

Evropští zákonodárci se v posledních letech prostřednictvím rozličných legislativních balíčků snaží reagovat na současný technologický stav společnosti, a nemohl jim tak uniknout ani rozvíjející se trend kryptoměn. Bylo jen otázkou času, kdy deklarované návrhy nařízení a směrnic získají reálnou podobu a jednotlivé subjekty se budou muset začít přizpůsobovat nové právní úpravě této oblasti.

Kolektiv autorů
Sdělení o splnění podmínek pro změnu pracovněprávního poměru: Správní rozhodnutí, či nikoliv?
Ústavní soud, daňový balíček

Sdělení o splnění podmínek pro změnu pracovněprávního poměru: Správní rozhodnutí, či nikoliv?

K otázce, co je správní rozhodnutí podle § 68 a násl. zákona č. 500/2004 Sb., správní řád (dále jen „SŘ“), existuje poměrná bohatá judikatura správních soudů. To ale nemusí znamenat, že rozhodovací praxe správních soudů je u určitých správních úkonů ustálená.

Kolektiv autorů