Menu

Aktuality

Soud potrestal vraždu dívky z Klášterce 20 roky vězení a léčbou

AktualityČTK15.04.2015
ČTK15.04.2015

Ústí nad Labem 16. dubna (ČTK) - Ústecký krajský soud dnes poslal na 20 let do věznice se zvýšenou ostrahou pětadvacetiletého muže, který loni znásilnil a zavraždil devítiletou dívku z Klášterce nad Ohří. Nařídil mu i ochrannou sexuologickou léčbu. Muž, který patří k širšímu okruhu příbuzných oběti, trpí podle znalců útočným sadismem. Babička, u které zavražděná dívky žila, má nárok na 450.000 Kč odškodného. Matce dítěte soud odškodnění nepřiznal. Dívka se ztratila loni v září cestou ze školy. Druhý den ji policie našla mrtvou. Obžalovaný přiznal, že dívku usmrtil, znásilnění ale popíral.

Podle soudu odjel muž loni 9. září z Chomutova do Klášterce, kde na dívku počkal před školou s úmyslem ji znásilnit a usmrtit. Dívku vylákal na odlehlé místo, kde ji soudu znásilnil, škrtil a rdousil. Muž znásilnění odmítal. "Ještě předtím, než usmrtil poškozenou, vykonal na ní zaživa pohlavní styk. Jiná konstrukce není možná," řekla v odůvodnění rozsudku předsedkyně senátu Kamila Krejcarová. Soud vyhověl návrhužalobce, který žádal trest na samé horní hranici zákonné sazby, která je 15 až 20 let.

Muž se později na místo činu se vrátil, aby se přesvědčil, že dítě je mrtvé. Noc strávil na nedalekém posedu. Po dívce pátrali ještě večer v noci policisté, hasiči a dobrovolníci. V té době už ale byla mrtvá. Tělo policisté našli u Ciboušova druhý den.

Soud zároveň přiznal babičce oběti 450.000 korun jako nemajetkovou újmu. Matku, která žádala 250.000 korun, soud odkázal na civilní řízení.

ČTKČeská tisková kancelář
0%
Hodnocení článku
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři