Pětici laureátů ocenění vybrala odborná porota z třinácti osobností a projektů, které se probojovaly na finální shortlist. „Zvítězily nominace, které skutečně mění zažité postupy v konzervativním právním světě, a to nejen z advokacie a oblasti firemních právníků, ale také z akademické sféry,“ říká k ocenění Jaroslav Kramer z pořádající agentury Cover Story. Martin Bohuslav z advokátní kanceláře Deloitte Legal, která ocenění spolupořádá, dodává, že jsou právníci k inovacím v dnešní době již odsouzeni. „Je to dobře a nechceme, aby se to změnilo. A proto i letos s radostí propůjčujeme naše jméno ocenění Deloitte Legal Disruptors Awards. Inovátoři v právu si totiž ocenění zaslouží a my si pro dobro celého odvětví přejeme, aby jich bylo co nejvíc,“ říká.
Výherce spojuje nadšení do nových technologií
Mezi letošními výherci jsou hned tři zástupci firemních právních týmů. Dva z nich, Jana Kloudu, viceprezidenta pro právní záležitosti, řízení rizik a korporátní bezpečnost, a Terezu Rychtaříkovou, vedoucí právního oddělení, spojují inovace pod hlavičkou společnosti Vodafone. Společně pro tohoto klíčového telekomunikačního hráče unikátně kombinují pohled právního byznys lídra a vlivné expertky. Naďa Matušíková ze společnosti RWS Language Services, která je předním světovým poskytovatelem služeb duševního vlastnictví s podporou technologií, je pak lídryní automatizace a zefektivnění smluv pro stovky zákazníků, tisíce dodavatelů a desetitisíce freelancerů.
Mezi advokátními inovátory zaujali porotu Josef Donát z Rowan Legal a Miroslava Kuklincová z Eldison. Josef má zásadní zásluhu na tom, že se z Rowan Legal stala kancelář, která v oblasti vývoje technologických inovací předběhla český trh mílovými kroky. Miroslava pak s týmem advokátní kanceláře Eldison přináší americký závan inovací a řadí se mezi technologicky orientované dynamické inovátory s právnickým backgroundem.
Poslední letošní laureátkou ocenění Deloitte Legal Disruptors Awards se stala přední česká vědkyně v oblasti právních inovací, Alžběta Krausová z Ústava státu a práva Akademie věd ČR. Alžběta se specializuje na právní aspekty umělé inteligence, robotiky, brain-computer interfaces a propojování technologií s organickým životem.
Mezi finalisty byli elitní soudkyně či právničtí marketingoví experti
Pětice výherců symbolicky ve finálové rovince ocenění Deloitte Legal Disruptors Awards předběhla osmičku dalších shortlistovaných, kteří také patří k výjimečným českým právním inovátorům. První z nich byl Ondřej Jančařík, právnický stratég stojící za vstupem společnosti Eurowag na londýnskou burzu. Mezi nominovanými advokáty byli Jiří Novák z Brož & Sokol & Novák, který je jedním z tahounů digitalizace advokacie, lídr digitálně smýšlející advokátní kanceláře Vojtěch Sucharda z Arrows ETL Global, který neustále hledá nový pohled na právní byznys i jeho mezinárodní rozšíření a nezapomíná ani na společensky prospěšné projekty a Majo Porvažník ze Sparring. Ten je stategic mind kanceláře, která vede řadu právně-technologických iniciativ v regionu. Do finále se dostala také právnička s duší inovační designérky Markéta Chudáčková, která nedávno vytvořila unikátní sdílený prostor pro advokáty.
Za marketingově unikátní advokáty by se dali označit další dva finalisté, a to Jiří Hradský ze Sedlakova Legal, který svými aktivitami neustále posouvá limity marketingu a prezentace v advokacii a Šimon Toman z Toman & Partneři, který kromě toho zastřešuje také citlivou kombinaci praxe tradiční kanceláře s novými obory. Velmi výraznou tváří na shortlistu pak byla Ivana Hrdličková, elitní světové justiční jméno a soudkyně, pro kterou je velkým tématem umělá inteligence.
Výherce letošního ročníku ocenění Deloitte Legal Disruptors Awards vyhlásili organizátoři v rámci slavnostního večera 17. května v Praze. Krátké rozhovory se všemi výherci i nominovanými můžete nalézt na webu projektu zde.
Diskuze k článku ()