veřejné zakázky

Rozhovor: AVZ k multikriteriálnímu hodnocení veřejných zakázek
Odstoupení od konkurenční doložky zaměstnavatelem ve světle nejnovější judikatury

Rozhovor: AVZ k multikriteriálnímu hodnocení veřejných zakázek

Účastníte se procesu zadávání veřejných zakázek a preferujete při jejich zadávání důraz na kvalitu? Nebo je pro Vás snazší hodnotit či se ucházet o zakázku zadávanou pouze na cenu? Názory a postřehy k výhodám i rizikům multikriteriálního hodnocení zmiňují členové Výkonného výboru Asociace pro veřejné zakázky.

Senát čeká spor o zvýšení limitu pro zakázky malého rozsahu
Peníze, legislativa, zákony

Senát čeká spor o zvýšení limitu pro zakázky malého rozsahu

Praha 4. května (ČTK) - Senát čeká příští týden řešení sporu o zvýšení limitu pro zakázky malého rozsahu. Senátní výbor pro veřejnou správu jej na rozdíl od ústavně-právního výboru doporučil zvýšit o polovinu nynější maximální hranice. Ta v případě zakázek na stavební práce činí šest milionů korun a u zakázek na dodávky a služby dva miliony korun.

ČTK
Nedostatek bytů může vyřešit rezidenční development měst ve spolupráci s developery
Certifikáty autorizovaných inspektorů

Nedostatek bytů může vyřešit rezidenční development měst ve spolupráci s developery

Velká i menší města v poslední době pociťují nedostatek vlastního bytového fondu. Řešením může být rezidenční development ve spolupráci s profesionálními developery. Při nastavování obchodně-právních parametrů takové spolupráce je ale třeba mít na paměti regulaci zákona o zadávání veřejných zakázek.

Jiří Havlík
Povinnost a fakultativnost postupu podle § 46 ZZVZ před vyloučením účastníka zadávacího řízení optikou aktuální rozhodovací praxe ÚOHS

Povinnost a fakultativnost postupu podle § 46 ZZVZ před vyloučením účastníka zadávacího řízení optikou aktuální rozhodovací praxe ÚOHS

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zpracoval koncem loňského roku metodiku k aplikaci ustanovení § 46 zákona o zadávání veřejných zakázek z hlediska své aktuální rozhodovací praxe. Uvedené ustanovení Zákona obsahuje pravidla pro objasnění či doplnění informací poskytovaných v průběhu zadávacího řízení jeho účastníky zadavateli.