ochrana spotřebitele

Jak na poskytování digitálního obsahu po novele - 1. díl
Datové schránky občanů

Jak na poskytování digitálního obsahu po novele - 1. díl

Novela občanského zákoníku zavádí od 6. ledna nová pravidla pro smlouvy o poskytování digitálního obsahu. Zajímat by vás měla, pokud poskytujete digitální obsah spotřebitelům nebo podnikatelům. Dnes se podíváme na to, co je a není digitální obsah, jak je upraven proces zpřístupnění, proč aktualizovat digitální obsah a co byste měli upravit ve vašich smlouvách.

Nařízení EU o digitálních službách: možné právní nebezpečí – část II.
Evropská unie Polsko dodržování unijní právo

Nařízení EU o digitálních službách: možné právní nebezpečí – část II.

Kritický rozbor nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2022/2065 ze dne 19. října 2022 o jednotném trhu digitálních služeb a o změně směrnice 2000/31/ES (nařízení o digitálních službách), účinné od 17. února 2024, které klade důraz na ochranu veřejnosti před společensky škodlivým obsahem, aniž by se přitom muselo jednat o obsah zákonem zakázaný.

Za nevyžádaná obchodní sdělení dal úřad loni pokuty 828.000 Kč,předloni 2,9 mil.
Data retention

Za nevyžádaná obchodní sdělení dal úřad loni pokuty 828.000 Kč,předloni 2,9 mil.

Praha 8. dubna (ČTK) - Za nevyžádaná obchodní sdělení Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) loni podle výroční zprávy uložil tři desítky pokut v souhrnné výši 828.000 korun, nejvyšší byla čtvrtmilionová. O rok dříve v této oblasti úřad udělil také tři desítky pokut, ovšem v souhrnné výši 2,9 milionu korun, nejvyšší sankce činila 600.000 korun.

ČTK