ministerstvo

Soudy získaly novou aplikaci pro anonymizování svých rozhodnutí

Soudy získaly novou aplikaci pro anonymizování svých rozhodnutí

Praha 29. dubna (ČTK) - Justičním úředníkům, kteří anonymizují soudní rozhodnutí před jeho povinným zveřejněním, by měla usnadnit práci nová aplikace. Nástroj umí automaticky vyčistit text od citlivých osobních údajů, a to podle předvolených pravidel, která si mohou úředníci na jednotlivých soudech sami přizpůsobit.

ČTK
Změna definice nelegální práce
Práce přesčas

Změna definice nelegální práce

Od nového roku nastaly v oblasti zaměstnanosti, agenturního zaměstnávání, ale rovněž v oblasti kontrol inspekce práce převratné změny, ke kterým došlo v důsledku přijetí několika důležitých novel – zákona o zaměstnanosti[1], zákoníku práce[2], zákona o ochraně zaměstnanců při platební neschopnosti zaměstnavatele a zákona o inspekci práce (dále jen „Novela“).

Kolektiv autorů
NS nařídil znovu otevřít případ tří zproštěných úředníků ministerstva

NS nařídil znovu otevřít případ tří zproštěných úředníků ministerstva

Brno 5. dubna (ČTK) - Nejvyšší soud (NS) nařídil Městskému soudu v Praze, aby se znovu zabýval případem tří úředníků ministerstva průmyslu a obchodu. Městský soud je opakovaně zprostil obžaloby z porušení povinnosti při správě cizího majetku a poškození finančních zájmů EU s údajnou škodou přes 4,5 miliardy korun.

ČTK
MPSV předloží příští týden zákon s reformou dávek, čtyři dávky nahradí jedna
Zastavení již skončené exekuce

MPSV předloží příští týden zákon s reformou dávek, čtyři dávky nahradí jedna

Praha 4. dubna (ČTK) - Ministerstvo práce příští týden zveřejní návrh nového zákona s reformou sociálních dávek a předloží ho k připomínkám. Plánuje v příštím roce nahradit jednou podporou čtyři dosavadní dávky, a to příspěvek a doplatek na bydlení, přídavek na dítě a příspěvek na živobytí.

ČTK
Návrh novely zákona o advokacii

Návrh novely zákona o advokacii

Vláda České republiky dne 10. ledna 2024 projednala a následně schválila dlouho očekávaný a odbornou veřejností diskutovaný návrh novely zákona o advokacii, kterou nyní čeká první čtení v Poslanecké sněmovně („Návrh“ a „ZA“).

Kolektiv autorů