Soud v Brně potvrdil milionovou pokutu pro České vinařské závody
Krajský soud v Brně potvrdil pokutu milion korun, kterou Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) udělila v roce 2012 Českým vinařským závodům. Firma podle inspekce uváděla do oběhu vína z hroznů neznámého původu. Soud rozsudek zveřejnil na svém webu. Firma se může ještě bránit pokutě podáním kasační stížnosti k Nejvyššímu správnímu soudu.
Podle mluvčího SZPI Pavla Kopřivy firma dostala před dvěma lety pokutu za několik správních deliktů. Jedním z nich bylo porušení povinnosti vést evidenční knihy v rozsahu, způsobem a ve lhůtách stanovených unijními a českými předpisy.
“Firma také uváděla do oběhu vína, která označila na etiketě zemí původu Česká republika, ačkoli původ hroznů, z nichž byla tato vína vyrobena, je neznámý,” uvedl Kopřiva. České vinařské závody tak podle něj uváděly spotřebitele v omyl.
Podle dostupných informací je milionová pokuta jednou z nejvyšších od SZPI, kterou potvrdil soud. “K samotnému rozsudku se budeme moci vyjádřit, až nám bude doručen,” dodal Kopřiva.
Za obdobné provinění dostalo milionovou pokutu i Vinium z Velkých Pavlovic, které je majetkově spřízněné s Českými vinařskými závody. Pokutu loni potvrdil Krajský soud v Brně.
Problémy se SZPI měly i Templářské sklepy Čejkovice, kterým inspekce v listopadu 2010 nařídila stáhnout z prodeje a ze skladů víno ročníku 2009. Správnost postupu SZPI potvrdil Krajský soud v Brně i Nejvyšší správní soud.
zdroj ČTK
Další články
Soud opět potvrdil rozhodnutí ÚOHS o zakázce na digitalizaci stavebního řízení
Brno 4. června (ČTK) - Krajský soud v Brně znovu potvrdil rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který zakázal ministerstvu pro místní rozvoj (MMR) plnění smlouvy na jednu ze zakázek souvisejících s digitalizací stavebního řízení.
Český miliardář musí zbořit vilu v Provence, potvrdil francouzský Nejvyšší soud
Paříž 3. června (ČTK) - Francouzský nejvyšší soud v úterý potvrdil loňské rozhodnutí odvolacího soudu, jenž nařídil zbourání rozsáhlé vily, kterou si na jihu Francie nechal v minulém desetiletí nelegálně postavit český miliardář.
Elektronizace správy voleb bude zřejmě naplno spuštěná až od roku 2028
Praha 2. června (ČTK) - Elektronizace správy voleb bude naplno spuštěná až od roku 2028. Odklad dnes Sněmovna zrychleně a jednomyslně schválila už v úvodním kole spolu s usnadněním hlasování pro zrakově postižené. Kvůli němu budou kandidáti na senátory i prezidenta nadále vybíráni ze samostatných hlasovacích lístků, nikoli z jednoho společného, jak s tím zatím počítá zákon o správě voleb.
Novela stavebního zákona může způsobit kolaps povolování staveb
Praha 1. června (ČTK) - Chystaná novela stavebního zákona může podle ekologického hnutí Arnika způsobit kolaps povolování staveb. Podle hnutí budou v Česku zhruba dva roky fungovat tři různé režimy povolování, což bude znamenat právní nejistotu.
Soud zamítl návrhy na neplatnost hlasování v referendu o bazénu v Prostějově
Prostějov 29. května (ČTK) - Krajský soud v Brně zamítl dva návrhy na vyslovení neplatnosti dubnového hlasování v místním referendu v Prostějově o délce plánovaného bazénu. Jejich autoři požadovali, aby se referendum opakovalo na podzim souběžně s komunálními volbami.



