návrh zákona

Stavební zákon zřejmě umožní snáze získat vyjádření některých úřadů
Developerský projekt a smlouva s developery

Stavební zákon zřejmě umožní snáze získat vyjádření některých úřadů

Praha 7. března (ČTK) - Stavebníci by se mohli snáze a rychleji dostat ke stavebnímu povolení. Umožnit jim to má postup, kdy stavební úřad sám obešle ostatní dotčené úřady a získá jejich vyjádření v takzvaném koordinovaném závazném stanovisku. Toto stanovisko bude nově zahrnovat i takzvané jednotné environmentální stanovisko (JES) podle zcela nového zákona.

ČTK
Změny v návrhu novely zákoníku práce

Změny v návrhu novely zákoníku práce

V září loňského roku jsme vás informovali o zásadních změnách, kterých má české pracovní právo doznat v důsledku novely zákoníku práce a souvisejících pracovněprávních předpisů. Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR se vypořádalo se stovkami připomínek, které se sešly k původnímu návrhu novely zákoníku práce, a koncem ledna tohoto roku předložilo vládě upravený návrh.

Kolektiv autorů
Nejdůležitější změny chystané velké novely zákoníku práce

Nejdůležitější změny chystané velké novely zákoníku práce

Zákoník práce přinese v roce 2023 rozsáhlé změny. Zejména zaměstnavatelé můžou očekávat nové povinnosti, které na ně s chystanou novelou zákoníku práce dopadnou. Navrhovány jsou podstatné změny zejména v oblasti dohod mimo pracovní poměr, regulace práce z domova či komunikace mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem.