Články s tagem: fúze a akvizice
Firmy při prodeji, fúzích nebo outsourcingu často přehlížejí zákon a dopouštějí se chyb při přechodu práv a povinností z pracovněprávních vztahů
České firmy často porušují povinnosti při přechodu práv a závazků z pracovněprávních vztahů. Dochází k tomu obzvlášť při prodeji, akvizicích a fúzích firem, ale i při reorganizacích, outsourcingu nebo štěpení činnosti.
Když se nechá soutěžní úřad zatáhnout do hry…
Představujeme vám další díl informačního servisu přinášejícího zajímavosti ze světa soutěžního práva, tentokrát zaměřený třeba na kontrolu fúzí a hodnocení soutěžních rizik prodeje motorových vozidel.
Pravidla pro přeshraniční fúze firem se sjednotí, zákon vstoupí v účinnost
Praha 13. července (ČTK) - Pravidla přeshraničních fúzí obchodních korporací se sjednotí a změní se i pravidla jejich přeshraničního rozdělení nebo přerozdělení sídla. Umožní to novela zákona o přeměnách obchodních společností, která 19. července vstoupí v účinnost.
Souhlas manžela v akvizičním procesu
Pokud jeden z manželů podniká prostřednictvím kapitálové společnosti, musí při prodeji svého podílu vždy správně vyhodnotit, jaké postavení má k jeho podílu druhý z manželů. V praxi to znamená zejména posoudit, zda jeho podíl spadá do společného jmění manželů nebo ne.
Předběžné operace před převzetím společnosti
Jak posuzovat operace přispívající k trvalé změně kontroly cílového podniku před samotným převzetím
Rozhovor: Miroslav Dubovský - Fúze a akvizice v roce 2020
Mgr. Miroslav Dubovský, Country Managing Partner a vedoucí korporátní a M&A praxe v advokátní kanceláři DLA Piper Prague, shrnuje změny v oblasti fúzí a akvizic za uplynulý pandemický rok 2020.
Rozhovor: Adam Páleníček – O transakcích a symbióze právníků s ekonomy
Česko zažilo z pohledu transakcí skvělý rok. Od finanční krize možná nejlepší. Ekonomika jede na pozitivní vlně a podnikatelé vnímají tuto dobu jako ideální příležitost pro prodej své společnosti, a to nejen z důvodu finančního. „Ekonomický faktor není jediný. Dochází k lámání generací, kdy podnikatelé z 90. let stojí před rozhodnutím, co dál. Zda podnik nechat řídit management, prodat, či předat další generaci,“ říká Adam Páleníček, ekonom a expert na transakce ze společnosti KPMG.



