Právní poradna logo

Výše výživného v případě výhradní péče s rozšířeným stykem

Datum:09. 12. 2021 v 13:33
Poslední aktivita:15. 12. 2021 v 15:20
Zhlédnuto:2586x
0

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jak je to s výživným v případě výhradní péče s rozšířeným stykem. Jedna se o poměr 60:40 (2 dny v týdnu a víkend jednou za 14 dní). Výživné na děti má otec děti o těch 40% snížené. Zatím je vše jen ústně dohodnuto. Zajímalo by mě, jak tento model má být napsán v dohodě o péči o děti. Otec si děti takto často brát chce a posílá mi dohodnutou částku, těch 60%. Ale bylo mi řečeno, že si děti brát nemusí, že to není jeho povinnost, ale já mu musím styk s dětmi umožnit. Když si je tedy takto brát nebude, jak to napsat do té dohody, abych v tomto případě nedostávala snížené výživné?

Děkuji za odpověď

Garantovaná odpověď
0

Vážená paní Pešková,

k povinnosti rodiče stýkat se s dítětem si dovoluji uvést, že ust. § 888 občan...

Pro zobrazení odpovědi se přihlašte

Další odpovědi (0)

Odpovědět na dotaz