Právní poradna logo

Háčkované výrobky - ČOI, certifikat

Datum:05. 04. 2023 v 09:55
Poslední aktivita:27. 01. 2024 v 14:37
Zhlédnuto:10297x
1

Dobrý den,

potřebovala bych radu ohledně háčkovaných výrobků. Vím, že cokoliv, co vypadá jako hračka bere ČOI jako hračku a musí to mít atest, který vyjde na x tis. Jelikož vyrábím v nákladu 1 ks (pokaždé jiný výrobek), atest se mi nevyplatí.

1) Je možné toto nějak obejít značením např. jako umělecké dílo, tím že dělám každé v nákladu 1 ks? Případně prodávat včetně krabice a napsat, že krabice je součástí výrobku, nevhodné pro děti do 3 let apod.? (Případně jak konkrétně to tedy označit?)

2) Pokud bych si nechala udělat atest, lze ho "sdílet"? S tím, že pokud si člověk koupí návod a bude postupovat dle instrukcí včetně použitých materiálů, tak může tento atest použít? Nebo je vystaven na mé jméno a tím pádem bych za případné škody a žaloby zodpovídala já?

Děkuji a přeji hezký zbytek dne,

Eliška Höferová

Akceptovaná odpověď
2

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz, ke kterému Vám níže zasíláme odpověď.

V obecné rovině platí...

Pro zobrazení odpovědi se přihlašte

Další odpovědi (1)

0

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz, ke kterému Vám níže zasíláme odpověď.

V případě vyšetření nebo ošetření ve zdravotnickém zařízení, které není možné provést mimo pracovní dobu, má dle zákoníku práce zaměstnanec právo na pracovní volno. Po tuto dobu přísluší zaměstnanci náhrada mzdy nebo platu ve výši průměrného výdělku.

K vyšetření by mělo dojít ve zdravotnickém zařízení, které je co nejblíže místu výkonu práce zaměstnance. Pokud dojde k vyšetření v jiném zdravotnickém zařízení, přísluší zaměstnanci náhrada mzdy nebo platu ve výši průměrného výdělku, avšak jen za dobu, po kterou by vyšetření nebo ošetření trvalo, kdyby bylo provedeno v nejbližším zdravotnickém zařízení. Zaměstnanec bude svému zaměstnavateli prokazovat účast na vyšetření vystaveným potvrzením od lékaře.

Není možné, aby zaměstnavatel nutil zaměstnance k čerpání dovolené po dobu vyšetření u lékaře, a to ani v případě nepravidelné pracovní doby zaměstnance, kterou určuje zaměstnavatel.

Pokud zaměstnavatel tyto povinnosti stanovené zákoníkem práce neakceptuje, můžete podat písemnou stížnost na příslušný oblastní inspektorát práce, ve kterém identifikujete zaměstnavatele a detailně popíšete danou situaci.

V případě potřeby jsme k dispozici.

PEYTON legal advokátní kancelář s.r.o.

Mgr. Kateřina Roučková, advokátní koncipient - rouckova@plegal.cz

Odpovědět na dotaz