Právní poradna logo

Dlouhodobé vízum pro rodinné účely

Datum:15. 11. 2023 v 18:49
Poslední aktivita:06. 12. 2023 v 13:38
Zhlédnuto:942x
0

Dobrý den, tento typ víza (dlouhodobé vízum) nám byl dvakrát zamítnut. Budeme žádat znovu. Jsem v ČR se zaměstnaneckou kartou, je to asi 8 měsíců. Moje žena bude žádat o dlouhodobé vízum. Manželka má na účtu dostatek peněz, aby mohla pohodlně žít alespoň dva roky. Já jsem přijel se zaměstnaneckou kartou, jsme z Turecka. Pracuji jak v zaměstnání, kam jsem přišel se smlouvou, tak pracuji jako taxikář. Můj plat v zaměstnání se smlouvou je velmi nízký. Pokud manželka požádá o dlouhodobé vízum, bude nám vízum schváleno díky penězům na jejím účtu? Nebo bude skutečnost, že můj plat je nízký, způsobovat problém?

Odpovědi (1)

0

Dobrý den, pane Özdemire,

děkujeme za Váš dotaz ohledně dlouhodobého víza za účelem rodinným. Při posuzování žádosti o vydání dlouhodobého víza za účelem rodinným jsou finanční prostředky hodnoceny s ohledem na finanční zajištění celé rodiny. Jste-li součástí Vaší rodiny Vy a Vaše manželka, bude Vaše společné existenční minimum k dnešnímu dni v souladu s § 3 zákona č. 110/2006 Sb., o životním a existenčním minimu, činit 8 510 Kč (4 470 Kč za první osobu v domácnosti a 4 040 Kč za další osobu v domácnosti). Při žádosti o dlouhodobé vízum za účelem rodinným bude tedy nutné prokázat 15násobek společného existenčního minima a dvojnásobek společného existenčního minima pro počet měsíců, o který je žádáno. Bude-li např. manželka žádat o dlouhodobé vízum za účelem rodinným na 9 měsíců, budete muset prokázat (i) 15násobek společného životního mimina spolu s (ii) dvojnásobkem společného životního minima pro celé období devíti měsíců.

Má-li Vaše manželka dostatečné příjmy, které splní výše uvedené limity, nebudou Vaše nižší příjmy ze zaměstnání dle našeho názoru představovat překážku. Pro úplnost uvádíme, že vykonáváte-li vedle Vašeho zaměstnání i samostatně výdělečnou činnost v podobě poskytování taxislužby a máte pro tuto výdělečnou činnosti odpovídající oprávnění, mohou Vaše příjmy z této činnosti rovněž sloužit k prokázání finančních prostředků.

S pozdravem

Tým Accace

https://accace.cz/

Odpovědět na dotaz