Dobrý den,
jízda vozidlem, kterému propadla technická kontrola, je typickým příkladem trvajícího přestupku dle § 8 zákona č. 250/2016 Sb. o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich. Tedy situace, kdy pachatel vlastním jednáním (v tomto případě jízdou) udržuje protiprávní stav.
Dle ustanovení § 8 zákona č. 250/2016 Sb., o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich, se trvajícím přestupkem rozumí "takový přestupek, jehož znakem je jednání pachatele spočívající ve vyvolání a následném udržování protiprávního stavu nebo jednání pachatele spočívající v udržování protiprávního stavu, který nebyl pachatelem vyvolán."
O trvajícím přestupku by mělo být meritorně rozhodnuto jedním rozhodnutím (NSS 8 As 17/2007).
V tomto případě byla tímto meritorním rozhodnutím zmíněná bloková pokuta na místě, která byla uložena policejním orgánem. Správní orgán následně nemůže trestat tento přestupek dalším správním trestem. Jednalo by se o porušení zásady „ne bis in idem“ (tedy zákaz dvojího rozhodování v téže věci).
Aktuálně je pro Vás nejvýhodnější možnost, jak postupovat, následující.
Doporučoval bych Vám aktivně se účastnit správního řízení. V rámci něj je nutno správnímu orgánu navrhovat, že se jednalo o jeden přestupek, za který byl uložen a již vykonán správní trest, a tudíž ukládání dalšího správního trestu je bezpředmětné a nezákonné.
Tedy odpověď na Vaší otázku je nikoli, Váš přestupek nelze sankcionovat vícekrát. Ve správním řízením bych tudíž použil argumentaci trvajícího přestupku a zásady "ne bis in idem" (viz výše).