Brněnská práva vyhlašují soutěž o Cenu Františka Weyra
Nová cena, která nese jméno slavného prvorepublikového právního teoretika, si klade za cíl rozvíjet zájem studentů práv o oblast právní teorie, jakož i jejich stylistické a řečnické dovednosti. Bude udělována za nejlepší studentský esej o právní teorii a filosofii.
Tento rok se o ní mohou ucházet zatím jen studenti prvního a druhého ročníku magisterského studia Právnické fakulty Masarykovy univerzity, ale organizátoři do budoucna počítají s jejím rozšířením. Soutěžní práce, které je třeba odevzdat do 5. 12. 2014, nejprve zhodnotí doktorandi zúčastnění v organizačním výboru soutěže. Nejlepší účastníci následně postoupí do ústního kola, v němž vybere vítěze odborná porota za předsednictví soudce Ústavního soudu ČR JUDr. Ludvíka Davida, CSc. Soutěžící, kteří se umístí na prvních třech místech, se mohou těšit na řadu publikací z produkce nakladatelství Doplněk a Masarykovy univerzity a na další drobné odměny a ceny. Vítězné práce budou publikovány na odborném portálu Právní prostor. Na zajímavé texty i průběh soutěže se těší organizátoři.
Podrobnější informace o pravidlech a organizaci soutěže k dispozici na její oficiální webové stránce.
Další články
Vláda schválila novelu se zvyšováním penzí po osmdesátce a za práci v důchodu
Praha 20. července (ČTK) - Lidem by mohl od jejich 80 let od příštího roku každých pět let vzrůst důchod o 500 korun. Dosavadní přidání podle věku by se tak rozšířilo. Proti dnešku by si polepšili senioři a seniorky, jimž bude 80, 90 a 95 let. Penze by se od roku 2028 zas mohla zvedat za práci v důchodovém věku.
V EU začíná platit zákaz likvidace neprodaného oblečení a obuvi
Brusel 19. července (ČTK) - V Evropské unii dnes vstupuje v platnost zákaz likvidace neprodaného oblečení a obuvi. Opatření je dalším z kroků EU ke snížení množství odpadu.
Soud EU podpořil španělskou amnestii pro katalánské separatisty
Lucemburk 16. července (zpravodajka ČTK) - Sporný španělský zákon, který dává amnestii lidem zapojeným do katalánského separatistického hnutí, není v rozporu s právem Evropské unie. Rozhodl o tom dnes nejvyšší soud Evropské unie, který tak podpořil španělskou vládu i její katalánské spojence, uvedla agentura Reuters. Rozhodnutí uvítali katalánští politici i španělská vláda.
Analytici jsou zdrženliví k očekávanému přínosu EET pro státní rozpočet
Praha 15. července (ČTK) - Analytici jsou zdrženliví k možnému přínosu obnovené elektronické evidence tržeb (EET) pro státní rozpočet. Část z očekávaného výnosu 14 miliard korun vyváží daňové výjimky, které dnes Sněmovna schválila současně se znovuzavedením EET, uvedli odborníci ve vyjádření pro ČTK. Největší přínos evidence vidí v narovnání tržního prostředí.
Unijní systém uhlíkového vyrovnání mají v ČR spravovat MŽP a celníci
Praha 14. července (ČTK) - Unijní systém uhlíkového vyrovnání (CBAM), který má pomoci evropským průmyslovým podnikům zajistit srovnatelné výrobní podmínky s mimoevropskými, zřejmě budou mít v Česku na starosti ministerstvo životního prostředí a Celní správa.


