Sněmovna podpořila spuštění Milostivého léta II

Sněmovna dnes v prvním čtení jednomyslně podpořila konání druhého milostivého léta. Od 1. září 2022 by tak mohli dlužníci využít „Milostivé léto II" a rychle se zbavit svých dluhů.

Novela exekučního řádu
Foto: Fotolia

„Děkuji všem poslancům a poslankyním napříč politickým spektrem, že návrh zákona podpořili. Velmi si toho vážím. Nerad bych na někoho zapomněl, proto mé poděkování patří opravdu všem, a to  jak koaličním, tak opozičním poslankyním a poslancům bez rozdílu. Předpokládám, že v důsledku současné energetické krize a zvyšující se inflace je druhá vlna milostivého léta na místě a pro dlužníky, kteří uvázli v dluhové pasti, se tak otevírá prostor pro nový životní restart,“ uvedl ministr spravedlnosti Pavel Blažek.

Zejména u dlouhodobých exekucí může „Milostivé léto II" zachránit nemalý finanční obnos, dlužníkovi se zcela odpouští úroky z prodlení a jiné příslušenství. Jedná se již o druhou akci tohoto typu. Dlužníci budou tentokrát moci bezúročného období využít tři měsíce, a to od 1. září 2022. 

Rád bych také ocenil přístup neziskové organizace Člověk v tísni a poděkoval za jejich cenné připomínky a podněty z praxe," doplnil ministr spravedlnosti.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články