Právní praxe v zahraničí? Stačí udělat jen ten správný STEP
Jsi studentem právnické fakulty nebo krátce po promoci a láká tě zahraniční pracovní zkušenost v oboru? Právě pro Tebe jsou určeny zahraniční stáže STEP (Student Trainee Exchange Programme), které jsou organizovány evropským spolkem studentů práv ELSA!
Poskytování stáží STEP má dlouholetou tradici, která sahá až do roku 1984. Za dobu jejich fungování ve programu zúčastnilo tisíce studentů i poskytovatelů stáží. Stáže samotné můžou mít velmi různorodou podobu. Nejčastěji stáže poskytují advokátní kanceláře všemožného zaměření i velikosti. Lze však najít i stáže na soudech, univerzitách, neziskovém či veřejném sektoru. Délka stáží je variabilní, ale početně převažují stáže o délce 2-6 týdnů.
Stále váháš, jestli se na stáž přihlásit? Zde uvádíme jen několik důvodů, proč by ses přihlásit určitě měl:
- úžasná položka ve Tvém životopisu
- pracovní zkušenost v rámci jiného evropského právního systému a získání zahraničního know-how
- jazyková vybavenost
- poznání nové kultury
- platové ohodnocení
- pomoc s ubytováním, cestou a dalšími administrativními úkony členy ELSA v daném městě
- zážitek na celý život
Pokud by ses rád dozvěděl o stážích STEP více a získal cenné tipy na vyplňování přihlášky, není nic snazšího než zavítat na informační schůzku, která se uskuteční na všech právnických fakultách, jmenovitě v Brně 5. prosince v 16:40, v Olomouci 23. listopadu v 18:15, v Plzni 24. listopadu v 15:00 a v Praze 1. prosince v 18:00. V časopise PrimaLEX, dostupném na všech právnických fakultách, si můžeš přečíst zážitky studentů, kteří již stáž STEP absolvovali.
Kompletní seznam stáží, které čítají celkem 195 míst ve 25 nejen evropských zemích najdeš na webu step.elsa.org, kde jsou dostupné informace k přihlášce i přihláška samotná, tu můžeš posílat do 12. prosince. Tak neváhej!
Vlastislav Stavinoha, účastník STEP ve Vídni: „Byl to jednoznačně úžasný měsíc plný nevšedních setkání, zážitků a hlavně zkušeností. Tak trochu jsem si uvědomil, co se skutečné skrývá pod pojmem mezinárodní právo a mezinárodní vztahy.“
V případě jakéhokoli dotazu pak prosím piš na kalouskova@elsa.cz
Další články
Opozice se u změny rozpočtových pravidel na ÚS obrátí kvůli proceduře i obsahu
Praha 26. srpna (ČTK) - Opozice postaví podání Ústavnímu soudu (ÚS) k novele o rozpočtových pravidlech, jak ji dnes ve Sněmovně prosadila vládní koalice ANO, SPD a Motoristů, na kritice procedury i meritu sporu, tedy jádra věci. Jde podle ní o narušení dělby moci.
Použití pyrotechniky na stadionech by mohlo nově být trestným činem
Praha 25. srpna (ČTK) - Použití pyrotechniky na stadionech by nově mohlo být místo přestupku trestným činem. Po dnešním jednání pracovní skupiny Bezpečí na stadionech v Poslanecké sněmovně to novinářům řekl ministr pro sport, prevenci a zdraví Boris Šťastný (Motoristé).
Ústavní soud odmítl stížnosti společnosti Albert proti pokutám za klamavé slevy
Brno 25. srpna (ČTK) - Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnosti společnosti Albert proti pokutám za klamavé slevy. Pokuty vyměřila maloobchodnímu řetězci Česká obchodní inspekce (ČOI) a postupně je potvrdily jednotlivé krajské soudy i Nejvyšší správní soud (NSS).
Apple po soudním rozhodnutí loni v Irsku zaplatil na daních 17 miliard USD
Dublin 21. srpna (ČTK) - Americká technologická společnost Apple loni v Irsku na daních zaplatila 17 miliard dolarů (zhruba 350 miliard Kč). To představovalo 40 procent celkové částky, kterou firma odvedla na dani z příjmů po celém světě.
Senát zamítl spornou stavební novelu, kritici ji označovali za paskvil
Praha 20. srpna (ČTK) - Senát dnes zamítl rozsáhlou spornou novelu stavebního zákona v souladu s postojem svých výborů. Podle kritiků z řad senátorů návrh nahrává developerům, je prokorupční a jde proti veřejným zájmům i obcím. Mnozí z nich označili předlohu za paskvil.



