Knižní novinky: Skončení pracovního poměru a dalších základních pracovněprávních vztahů v souvislostech
Knižní novinky ze světa odborné literatury
Skončení pracovního poměru a dalších základních pracovněprávních vztahů v souvislostech
- JUDr. Bořivoj Šubrt
- Mgr. Michal Vrajík
Po dlouhé době přichází na trh samostatná publikace k problematice skončení pracovního poměru a dalších základních pracovněprávních vztahů, kterou autoři pojímají komplexně – jsou v ní vyloženy všechny způsoby skončení pracovního poměru s praktickými poznámkami pro zaměstnavatele, jak tyto způsoby skončení využít (například jak propustit zaměstnance, který porušuje své povinnosti nebo má neuspokojivé pracovní výsledky).
Publikace je doplněna odkazy na aktuální soudní judikaturu a též odkazy na výkladová stanoviska AKV – Asociace pro rozvoj kolektivního vyjednávání a pracovních vztahů, jejímiž členy oba autoři jsou. Kniha se zabývá i souvisejícími otázkami, například vydáním potvrzení o zaměstnání, dovolenou v souvislosti se skončením pracovního poměru a podporou v nezaměstnanosti, jakož i působením odborových organizací v této věci. Rozebírá též zvláštnosti skončení pracovněprávního vztahu u dohody o provedení práce a dohody o pracovní činnosti.
Vydalo nakladatelství ANAG, 248 stran, brožovaná, 409 Kč.
Další články
Soud opět potvrdil rozhodnutí ÚOHS o zakázce na digitalizaci stavebního řízení
Brno 4. června (ČTK) - Krajský soud v Brně znovu potvrdil rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který zakázal ministerstvu pro místní rozvoj (MMR) plnění smlouvy na jednu ze zakázek souvisejících s digitalizací stavebního řízení.
Český miliardář musí zbořit vilu v Provence, potvrdil francouzský Nejvyšší soud
Paříž 3. června (ČTK) - Francouzský nejvyšší soud v úterý potvrdil loňské rozhodnutí odvolacího soudu, jenž nařídil zbourání rozsáhlé vily, kterou si na jihu Francie nechal v minulém desetiletí nelegálně postavit český miliardář.
Elektronizace správy voleb bude zřejmě naplno spuštěná až od roku 2028
Praha 2. června (ČTK) - Elektronizace správy voleb bude naplno spuštěná až od roku 2028. Odklad dnes Sněmovna zrychleně a jednomyslně schválila už v úvodním kole spolu s usnadněním hlasování pro zrakově postižené. Kvůli němu budou kandidáti na senátory i prezidenta nadále vybíráni ze samostatných hlasovacích lístků, nikoli z jednoho společného, jak s tím zatím počítá zákon o správě voleb.
Novela stavebního zákona může způsobit kolaps povolování staveb
Praha 1. června (ČTK) - Chystaná novela stavebního zákona může podle ekologického hnutí Arnika způsobit kolaps povolování staveb. Podle hnutí budou v Česku zhruba dva roky fungovat tři různé režimy povolování, což bude znamenat právní nejistotu.
Soud zamítl návrhy na neplatnost hlasování v referendu o bazénu v Prostějově
Prostějov 29. května (ČTK) - Krajský soud v Brně zamítl dva návrhy na vyslovení neplatnosti dubnového hlasování v místním referendu v Prostějově o délce plánovaného bazénu. Jejich autoři požadovali, aby se referendum opakovalo na podzim souběžně s komunálními volbami.



