Vyhláška o způsobu oceňování nákladů na zdravotní služby

Dne 29. 4. 2022 byla ve Sbírce zákonů publikována pod č. 98/2022 Sb. vyhláška o způsobu oceňování nákladů na zdravotní služby pro účely přerozdělování pojistného veřejného zdravotního pojištění.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Foto: Fotolia
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Ministerstvo zdravotnictví a Ministerstvo financí jí v intencích zákona o pojistném na veřejné zdravotní pojištění upravuje pro účely přerozdělování způsob oceňování nákladů na zdravotní služby vykázané v roce 2021. Nahrazuje jí dosavadní právní úpravu prezentovanou vyhláškou č. 175/2021 Sb., o způsobu oceňování nákladů na zdravotní služby pro účely přerozdělování, jež se s účinností nové vyhlášky zrušuje. Ta své účinnosti přitom nabyla dnem 30. 4. 2022.

Ministerstvo zdravotnictví vysvětluje, že cílem, jenž byl přípravou nové vyhlášky sledován, bylo aktualizovat zavedený jednotný a jednoznačný systém oceňování vykázaných a uznaných zdravotních služeb pro účely přerozdělování pojistného na veřejné zdravotní pojištění mezi jednotlivé zdravotní pojišťovny, podle kterého budou všechny zdravotní pojišťovny postupovat při oceňování nákladů na zdravotní služby shodně.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články