Vyhláška o procentním podílu jednotlivých obcí na částech celostátního hrubého výnosu daní

Dne 1. 9. 2022 své účinnosti nabyla vyhláška o procentním podílu jednotlivých obcí na částech celostátního hrubého výnosu daně z přidané hodnoty a daní z příjmů. Ve Sbírce zákonů byla publikována pod č. 249/2022 Sb.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Změny v DPH a spotřebních daních
Foto: Shutterstock
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Jako každoročně, Ministerstvo financí jí v intencích zákona o rozpočtovém určení daní definuje nové procentní podíly každé obce na zákonem dané části celostátního hrubého výnosu daní. Ty bývají propočteny na základě počtu obyvatel podle bilance obyvatel Českého statistického úřadu, výměry katastrálních území obce podle údajů Českého úřadu zeměměřického a katastrálního či počtu dětí a žáků podle údajů Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Pravidelně vychází také z počtu zaměstnanců vykázaných v příloze k vyúčtování daně z příjmů ze závislé činnosti a z funkčních požitků, kteří měli místo výkonu práce v dané obci.

Nová vyhláška nahrazuje dosavadní právní úpravu z předchozího roku prezentovanou vyhláškou č. 313/2021 Sb. shodného názvu, jež se s účinností nové vyhlášky zrušuje.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články