Vyhláška k provedení některých ustanovení zákona o zdravotnických prostředcích týkajících se elektronických poukazů

Dne 1. 5. 2022 své účinnosti nabyla vyhláška k provedení některých ustanovení zákona o zdravotnických prostředcích týkajících se elektronických poukazů. Ta byla ve Sbírce zákonů publikována pod č. 97/2022 Sb.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Elektronizace zdravotnictví
Foto: Fotolia
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Ministerstvo zdravotnictví jí k provedení § 29 odst. 6 a § 31 odst. 4 zákona o zdravotnických prostředcích v podrobnostech upravuje postup a podmínky pro komunikaci předepisujících a výdejců se systémem eRecept, formu identifikátoru elektronického poukazu, kterou systém eRecept poskytuje předepisujícím a pacientům, způsob zasílání požadavků na vytvoření, změnu a zrušení elektronického poukazu předepisujícími, rozsah údajů potřebných pro vytvoření, změnu a zrušení elektronického poukazu a jeho náležitosti, a nakonec způsob, kterým jsou Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv sdělovány identifikační údaje osoby oprávněné předepisovat nebo vydávat prostředek.

Ministerstvo stručně osvětluje, že vyhláška byla připravena za účelem provedení nových zmocňovacích ustanovení obsažených v zákoně o zdravotnických prostředcích týkajících se fungování dobrovolné elektronické preskripce poukazů na zdravotnické prostředky.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články