Novela prováděcí vyhlášky k zákonu o zahraničním obchodu s vojenským materiálem

Dne 7. 6. 2024 své účinnosti nabývá vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 210/2012 Sb., o provedení některých ustanovení zákona č. 38/1994 Sb., o zahraničním obchodu s vojenským materiálem, ve znění pozdějších předpisů. Ve Sbírce zákonů a mezinárodních smluv byla publikována pod č. 104/2024 Sb.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Ministerstvo průmyslu a obchodu k této novele o dvou desítkách změnových bodů přibližuje, že byla zpracována za účelem implementace evropské směrnice v přenesené pravomoci (EU) 2024/242, kterou se mění směrnice Evropského parlamentu a Rady 2009/43/ES, pokud jde o aktualizaci seznamu produktů pro obranné účely v souladu s aktualizovaným Společným vojenským seznamem EU ze dne 20. února 2023. 

Důvodová zpráva pak upřesňuje, že na základě toho bylo nezbytné aktualizovat přílohu č. 1 novelizované vyhlášky ve smyslu upřesnění a doplnění stávajících položek, jež podléhají kontrolnímu režimu. Dochází tak k dílčím změnám v některých skupinách vojenského materiálu a v souvislosti s tím pak také k drobným úpravám ve vymezených pojmech použitých v seznamu vojenského materiálu.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články