Novela nařízení o stanovení podrobností evidence využití půdy podle uživatelských vztahů

Dnem 1. 3. 2023 své účinnosti nabylo nařízení vlády č. 52/2023 Sb., kterým se mění nařízení vlády č. 307/2014 Sb., o stanovení podrobností evidence využití půdy podle uživatelských vztahů, ve znění pozdějších předpisů.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Foto: Fotolia
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Důvodová zpráva k této relativně rozsáhlé novele o více než dvou desítkách změnových bodů vysvětluje, že byla připravena v návaznosti na nové evropské nařízení 2021/2115, kterým se stanoví pravidla podpory pro strategické plány, jež mají být vypracovány členskými státy v rámci společné zemědělské politiky a financovány Evropským zemědělským záručním fondem a Evropským zemědělským fondem pro rozvoj venkova. Zohledněna je též novela zákona o zemědělství a zákona o Státním zemědělském intervenčním fondu publikovaná ve Sbírce zákonů pod č. 382/2022 Sb.

Deklarovaným cílem novely tedy je reagovat na změnu právní úpravy předpisů Evropské unie upravující podmínky pro nové období Společné zemědělské politiky 2023-2027 a na Strategický plán Společné zemědělské politiky pro Českou republiku na období 2023 až 2027, ale zejména v návaznosti na zmíněné evropské nařízení 2021/2115 upravit některé pojmy, které byly doposud upraveny předpisy Evropské unie, nicméně od roku 2023 je jejich úprava na členském státu.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články