Novela nařízení o stanovení cen elektřiny a plynu v mimořádné tržní situaci

Dnem 2. 2. 2024 své účinnosti nabylo nařízení vlády, kterým se mění nařízení vlády č. 463/2022 Sb., o stanovení cen elektřiny a plynu v mimořádné tržní situaci dodávaných na ztráty v distribučních soustavách a o kompenzacích poskytovaných na dodávku elektřiny a plynu na ztráty za stanovené ceny, ve znění nařízení vlády č. 214/2023 Sb. Ve Sbírce zákonů bylo publikováno pod č. 17/2024 Sb.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Ministerstvo průmyslu a obchodu, které pro vládu návrh této novely o pětici změnových bodů připravilo, stručně přibližuje, že byla zpracována z důvodu stanovení nejzazšího možného termínu pro podání žádosti o úhrady prokazatelné ztráty a přiměřeného zisku operátorovi trhu, jelikož nařízení v dosavadní podobě takový nejzazší termín nestanovilo. 

Důvodová zpráva pak blíže popisuje, že úprava konkrétního nejzazšího možného termínu pro podání žádosti o úhradu prokazatelné ztráty a přiměřeného zisku operátorovi trhu byla vyhodnocena jako žádoucí proto, aby celý proces podávávání a navazujícího vyřizování žádostí o úhradu prokazatelné ztráty a přiměřeného zisku byl určitým způsobem ohraničen v čase a bylo postaveno na jisto, že bude po uplynutí určité předem jasně stanovené lhůty ukončen.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články