Články s tagem: veřejně činné osoby
Pedagog musí strpět vyšší míru veřejné kontroly, řekl Nejvyšší soud
Brno 18. března (ČTK) - Učitel může být při výkonu profese osobou veřejného zájmu a musí strpět vyšší míru veřejné kontroly, rozhodl Nejvyšší soud (NS).
Nebezpečné vyhrožování ve vztahu k advokátovi
Musí být reflektováno advokátovo postavení jakožto poškozeného v rámci páchání trestného činu nebezpečného vyhrožování, se kterým se ve své profesi může setkat?
Ochrana osobnosti a soukromí u politiků a jiných veřejně činných osob
Svoboda projevu je v českém právním řádu zakotvena v čl. 17 Listiny základních práv a svobod a jako jedna ze základních svobod zaručuje každému právo na informace a svobodné vyjadřování svých názorů. Svoboda projevu ovšem není bezmezná a má své limity. To platí dvojnásob v případě mediálních výstupů bulvárních médií, jejichž časté projevy prostřednictvím kritických, zesměšňujících nebo urážlivých článků mohou neoprávněně zasahovat do práv jednotlivců a narušovat jejich soukromí, důstojnost nebo dobrou pověst. Zejména u tzv. veřejně činných osob.



