LAW FIT 2024

Regulace, nebo přeregulace? To je tématem letošního jubilejního desátého ročníku konference LAW FIT, která spojuje svět práva a informačních technologií.

Konference se koná 27.–28. května 2024 na Fakultě informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT). Určena je pro širokou odbornou veřejnost a vstup je po registraci zdarma.

Digitální prostor byl ještě před třiceti lety téměř neregulován. V dnešní době se naopak jen málokdo orientuje v předpisech, které se na něj vztahují. Pozornost veřejnosti si v posledních letech získala regulace osobních údajů nebo kybernetické bezpečnosti. Tato dekáda je však poznamenána dalšími více jak třiceti předpisy, které dopadají na oblasti digitálních služeb, e-commerce, telekomunikací nebo elektronických přístrojů. Regulují se nově i neosobní údaje, systémy využívající umělou inteligenci, nebo on-line tržiště.

Jak se dá s takovou přemírou regulace vyrovnat? Potřebujeme národního koordinátora, který by agendu celkově zpřehlednil a učinil více srozumitelnou? Jak s regulací bojuje například úprava umělé inteligence? Na to se pokusí odpovědět letošní ročník konference LAW FIT, kterou již podesáté pořádá FIT ČVUT v Praze ve spolupráci s Centrem práva, technologií a digitalizace Právnické fakulty Univerzity Karlovy (PF UK).

V letošním roce se účastníci konference mohou těšit na fantastický program. Vyjma otázek regulace různých digitálních prostředí se druhý den rozpoutá velká lidskoprávní diskuse o nutnosti zakotvení ústavního práva být mimo digitální prostředí. To vše za účasti špičkových odborníků,“ popisuje připravovaný program chair konference JUDr. Zdeněk Kučera, PhD., vedoucí Centra práva, technologií a digitalizace PF UK a vyučující na FIT ČVUT.

Oproti předchozím ročníkům bude konference rozdělena do dvou dnů. V pondělí 27. května proběhne na FIT ČVUT v tradičním konferenčním formátu. V úterý 28. května naváže v prostorách PF UK velkou diskusí o právu být offline.

Konferenci tradičně navštěvují nejen právníci a specialisté z IT, ale též zaměstnanci státní správy či akademická obec. Registrace na konferenci je zdarma na www.law.fit.cvut.cz. Sledovat novinky ke konferenci je možné na sociálních sítích pod hashtagem #lawfit.

Konference se koná pod záštitou vicepremiéra pro digitalizaci Ivana Bartoše. Partnerem konference je advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS.

Registrace na konferenci a více informací o akci na www.law.fit.cvut.cz.

 

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články