Právní poradna logo

OSPOD, odvolání ke krajskému soudu

Datum:23. 11. 2023 v 00:11
Poslední aktivita:27. 11. 2023 v 13:24
Zhlédnuto:713x
0

Dobrý den,

jako nezainteresovaná osoba nesouhlasím s jednáním OSPODu v konkrétní kauze (BP a její syn, kdy 2,5 leté kojené dítě bylo exekučně zabaveno matce a dáno do péče otce). Poslala jsem na konkrétní OSPOD stížnost, ale bylo mi řečeno, že pokud nejsem poškozená osoba tak vlastně nemám nárok podávat stížnost a bylo to vyhodnoceno pouze jako podnět. Předpokládám, že podněty končí někde "pod kobercem". Opravdu tedy nemám šanci podat na tuto instituci stížnost aby se jí někdo zabýval?

Dále bych se chtěla zeptat kdo tedy má hájit právo dítěte a kde se může dotyčná osoba vůbec dovolat práva dítěte? Odvolání proti rozsudku bylo podáno ale nejspíš leží stále na stole soudu prvního stupně který nemá žádný termín na poslání krajskému soudu? Má vůbec někdo šanci donutit prvoinstanční soud aby odvolání předal krajskému soudu, nebo to odvolání u něj může ležet třeba rok?

Jak může vůbec orgán který má hájit blaho dítěte být v tomto případě proti matce? Dítě nemá právo na kojení nehledě na svůj věk?

Pokud je tady někdo kdo by mohl v daném případě pomoct klidně předám kontakt, protože toto mi nepřijde jako hájení blaha dítěte.

Děkuji a přeji hezký den,

Eliška Höferová

Akceptovaná odpověď
0

Dobrý den, paní Höferová,

z Vámi sdělených informací není zcela zřejmé, jak a na základě čeho došlo ...

Pro zobrazení odpovědi se přihlašte
JM
Eliška Höferová
Eliška Höferová

Dobrý den, moc děkuji za odpověď i když můj dotaz nebyl úplně přesně specifikován. Ještě bych měla doplňující otázku. Je OSPOD povinen mi sdělit jak řízení ohledně mého podnětu dopadlo nebo pouze to jestli zahájil řízení ohledně mého podnětu? Děkuji a přeji hezký den, Eliška Höferová

0
 
Matzner Legal

Dobrý den, pokud Vás orgán sociálně právní ochrany dětí vyrozumí, že řízení zahájil, fakticky to znamená, že Vám tím oznámí, že se bude Vaším podnětem zabývat a nějakým způsobem v té dané věci rozhodne (do budoucna). Pokud Vám naopak sdělí, že k zahájení řízení neshledal důvody, je toto finální rozhodnutí, kdy se orgán sociálně právní ochran dětí nadále podnětem zabývat nijak nebude. Pokud jde o Vaší otázku, využití možnosti žádat o takové sdělení směřuje pouze ke zjištění, zda s věcí popsanou v podnětu bude orgán sociálně právní ochran dětí něco dělat nebo ne, nikoliv ke sdělení, jak bude ve věci rozhodnuto. S pozdravem Matzner Legal

0

Další odpovědi (0)

Odpovědět na dotaz