Právní poradna logo

Výše odstupného

Datum:03. 06. 2021 v 14:26
Poslední aktivita:03. 06. 2021 v 14:27
Zhlédnuto:1702x
0

Časté dotazy našich uživatelů:

Zaměstnavatel rozhodl o organizační změně spočívající ve snížení počtu zaměstnanců na určitém úseku jeho organizační struktury. V důsledku toho se pro něho stal jeden zaměstnanec nadbytečným, proto mu zaměstnavatel v lednu předal výpověď z pracovního poměru dle ustanovení § 52 písm. c) zákoníku práce. Výpovědní doba začala plynout k prvnímu únoru a pracovní poměr měl skončit k poslednímu březnu.

Jaký okamžik rozhoduje o výši odstupného, které zaměstnanci v souvislosti s tímto způsobem rozvázání pracovního poměru přísluší? Je to datum doručení výpovědi z pracovního poměru, nebo se vychází z celkové doby trvání tohoto pracovněprávního vztahu? Co když zaměstnanec ve výpovědní době onemocní, bude nemocen delší dobu a pracovní poměr se mu prodlouží? Bere se v potaz i prodloužení pracovního poměru?

Garantovaná odpověď
0

Dle ustanovení § 67 odst. 1 zákoníku práce platí, že zaměstnanci, u něhož dochází k rozvázání pracovního p...

Pro zobrazení odpovědi se přihlašte

Další odpovědi (0)

Odpovědět na dotaz