Právní poradna logo

DPH-kurz při odpočtu zaplacené zálohy u tuzemského dodání v cizí měně

Datum:13. 10. 2022 v 14:07
Poslední aktivita:08. 11. 2022 v 09:49
Zhlédnuto:5669x
0

Dobrý den,

potřebovala bych poradit z oblasti DPH - konkrétně jaký kurz použiji při vyúčtování dodání zboží/služeb v rámci tuzemska, kdy se jedná sice o tuzemské dodání a je zde české DPH, ale faktura je v cizí měně (a do faktury uvádím ale samozřejmě i v CZK kvůli vyčíslení DPH).

Tedy např. v březnu byla uhrazena jedna záloha, kde v daňovém dokladu o přijaté platbě byl použit kurz pro přepočet na CZK např. 25,22 v dubnu byla přijata další záloha kde v daň.dokladu o přijaté platby byl použit kurz 26. Vyúčtování (tedy dodání) je uskutečněno v červenci a toto vyúčtování v cizí měně je do nuly (zálohy byly uhrazeny ve 100% ceny zakázky v EUR) - a tady mě zajímá, jaký kurz mám použit v tomto vyúčtování, kde doplatek v EUR bude 0,-.

Běžně v tomto vyúčtování u celé částky uskutečněného plnění použiji kurz červencový ale u těch odpočtů zaplacených záloh používám kurz ten, který byl použit v daňovém dokladu o přijaté záloze. Nicméně nyní nám tento postup napadl finanční úřad, že je to špatně s odkazem na §37a. Po pravdě řečeno jsem se ale v tomto § naprosto ztratila. Prosím tedy o radu, jaký kurz by správně měl být při vyúčtovací faktuře použit?

Předem moc děkuji za radu

Petra B.

Předplacená odpověď
0

Zákon č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty (dále jen „ZDPH“) opravdu upravuje postup výpočtu základu ...

Pro zobrazení odpovědi se přihlašte

Další odpovědi (0)

Odpovědět na dotaz